Анонс новин

« березня 2023 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Гордість закладу



mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні9
mod_vvisit_counterВчьора36
mod_vvisit_counterЦього тижня108
mod_vvisit_counterМинулого тижня204
mod_vvisit_counterЦього місяця655
mod_vvisit_counterМинулого тижня2017
mod_vvisit_counterВсіх1253859

Online (20 хвилин тому): 1
Ваш IP: 34.239.152.207
,
Зараз: 2023-03-24 13:40

Ігровий стрейтчинг

Заняття за системою ігрового стрейтчингу

Стрейтчинг – система вправ заснована на статичних розтягненнях м’язів тіла і хребта, дає змогу запобігти порушенням постави, виправити її, робить глибокий оздоровчий вплив на весь організм, допомагає без шкоди для людини, активізувати її власні захисні сили, попереджає та виліковує чимало захворювань.

Проведення занять передбачає оздоровлення і розвиток особистості дитини за допомогою комплексу фізичних вправ за системою ігрового стрейтчингу, які розвивають в дітей гнучкість ц суглобах, покращюють кровообіг, підвищують швидкість обміну речовин.

Мета: забезпечення кваліфікованої турботи про зміцнення, збередження фізичного, психічного й духовного здоров’я  дітей, їхньої психологічної захищеності і комфорту за допомогою впроваджень нетрадиційних методів оздоровлення – ігрового стрейтчингу.

Основні напрямки: удосконалення педагогічною техноголії фізичного розвитку й оздоровлення дітей; здійснення контролю за фізичним здоров’ям, психофізіологічними  і функціональним станом організму дитини, своєчасне попередження відхилень у розвитку дітей:

  • Активізація захисних сил організму дитини;
  • Вироблення стійкої, правильної постави;
  • Зміцнення й збереження гнучкості хребта, запобігання його деформації;
  • Зміцнення і розвиток м’язової системи;
  • Нормалізація роботи опорно – рухового апарату;
  • Оздоровлення дітей, які часто хворіють;
  • Виховання в дітей почуття внутрішньої свободи, упевненості в собі, своїх можливостях.

Заняття з фізичного виховання з використанням нетрадиційних методів

(старша вікова група)

Мета: Закріплювати та вдосконалювати координацію рухів, тренувати вестибулярний апарат, удосконалювати влучність під час кидання та ловіння; виховувати потребу займатись фізкультурою і спортом заради зміцнення здоров'я. Розвивати спритність, швидкість, сміливість; виховувати почуття дружби та взаємодопомоги. Зміцнювати дихальний шлях грудної клітки, виконуючи вправи дихальної гімнастики.

Обладнання: гімнастична лава, гімнастична стінка, цеглинки, дуги-коритця, похила дошка, зірочки з картону, шишки, «поролонові сліди» «каштанові личка», дерев'яна доріжка ребриста, кольорові пластикові пляшечки.

Хід заняття

І. Вступ

Добрий день, діти! А чи знаєте ви, як називається наша планета «Земля», а ми з вами, земляни. Скажіть мені, а чи любите ви подорожувати? Так! Сьогодні я хочу вас запросити в цікаву космічну подорож, ми вирушимо в політ, де нас з вами чекають невідомі, загадкові планети, так космічні пригоди на цих планетах. Тож не будемо гаяти часу. Одягнемо космічні шапочки. Приготувались до старту. Закрили очі і уявили собі, що ви сіли у космічний корабель і зараз полетите в космічний простір на зустріч до зірок і невідомих планет.

«Розминка» - різновид ходьби, повзання, бігу (звучить музика, голосніше).

Ідуть по колу (в помірному темпі)

1. Планета «Велетнів» (ідуть на носочках, руки вгору) Космічний корабель рухається далі

2. Планета «Ліліпутів» (ідуть присівши, руки на плечі) Космічний корабель рухається далі

3. Планета «Космічних птахів» (ходьба на п'яточках) Космічний корабель рухається далі

4. Планета «Космічних павучків» (на високих четвереньках) Космічний корабель рухається далі

5. Планета «Дзеркальних павучків» (навпаки) Космічний корабель рухається далі

6. А ось на цій планеті «Плазунів» мешканці тільки повзають (вперед і назад; сидять, згинають та розгинають ноги). Рухаються далі, повільний біг, ходьба повільна, вправа на дихання.

7.  Планета «Вітрів». Вітер на цій планеті то ніжний, лагідний, то сильний і поривчастий (рухи руками, звук ш-ш-у тихо і голосно).

Загально-розвиваючі вправи

І А. А зараз ми наближаємось до планети «Космічна кока-кола». Пляшечки на цій планеті незвичайні, вони наповнені «енергією космосу» і ми з вами зараз виконаємо цікаві космічні вправи з цими пляшечками, які дадуть і вам свою енергію і силу.

  1. В.П. - сидячи на підлозі, пляшечки на колінах, на плечі, вгору, на плечі, на коліна. «Фейерверк»
  2. В.П. - сидячи на підлозі, ноги разом, ноги розвести в сторони, руки в сторони, роблять різні фігурки. «Космічна зірка»
  3. В.П. - сидячи на підлозі, ноги разом, ноги зігнули, руки в сторони, ноги випрямили. «Космічні хованки»
  4. В.П. - сидячи на колінах, встати на коліна, руки з пляшечками назад за спини. В.П. малюють космічними пляшечками коло. «Космічне коло»
  5. В.П. - стоячи, ноги на ширині плечей, руки на поясі, руки підняти вгору, нахил до правої, лівої ноги, В.П. «Космічні акробати» (акробатичні вправи)
  6. В.П. - стоячи, п'яточки разом, присідання.
  7. В.П. - стрибки; по колу, піднімаючи почергово руки вгору. «Космічні пляшечки розважаються». Повільний біг, повільна ходьба (ставлять пляшечки). Ідуть по колу.

Попереду планети «Космічних вітрів»

Вітри на цій планеті примхливі і часто змінюються. То вони різкі і сильні, то ніжні і спокійні. Діти імітують вітер, звук ш-ш-и тихо рухаються піднімають руки вгору плавно, повільно, звук ш-ш-и - голосно, різко, підходять до «вітродува».

II. Основна частина: Планета «Зірки всесвіту». Діляться на дві команди. Діти, поки ми відпочивали на планеті «Вітрів» на планеті «Зірок» трапилась біда. Космічні пірати викрали зірки, які давали планеті свою силу, енергію, світло і якщо їх не повернути до планети «Зірок» може загинути. Нам потрібно допомогти. Ви готові прийти зіркам на допомогу? Розділимось на дві команди, щоб космічні пірати не змогли нічого запідозрити і не стали нам перешкоджати.

1  - просуваються по гімнастичній лаві (на животі);

2  - «вогняні кільця» - стрибки;

1  - тунель - проповзають на середніх четвереньках;

2  - похила дошка, піднімаються по гімнастичній драбині, доторкнутись до зірочки рукою;

3  - цеглинки (ходьба по цеглинках).

Змінюють команди, підхід до снарядів. Зібрались дві команди, підходять до зірочок по черзі ідуть по цеглинкам, багато їх на планеті «Зірок».

ІІ А. «Космічна доріжка здоров'я»

Шишки, м'які подушечки, каштани, поролонові ніжки, дерев'яна доріжка, кольорові пляшечки (Зр.)

ІІ Б. Ідуть і сідають по колу по турецьки - дихальна гімнастика.

Планета «Подих зірок». Одна з найбільших, спокійних планет. Космічні герої

«Зірки» вам дякують, що ви врятували їх планету і запрошують вас виконати вправи

на встановлення дихання, які є корисними та зміцюють дихальні шляхи грудної

клітки.

1. Хатха-йога (різкий вдих, видих повільно)

2. Сидячи на колінах (повільно встати, підвести руки вгору, вдих, повільно сісти - видих).

3. Час вирушати додому. Сідаємо в космічний корабель.

III. Заключна частина.

Стають. Роблять маленьке коло. Діти, наша планета «Земля» круглої форми і ми з вами зараз зробимо маленьке коло. Прощаючись з планетами, зірочками пошлемо їм промінчики добра і любові своїх сердечок. Хлопчики стають на коліно, дівчатка роблять «ластівку». Ідуть по колу, прощаються.