Анонс новин

« березня 2023 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Гордість закладуmod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні17
mod_vvisit_counterВчьора36
mod_vvisit_counterЦього тижня116
mod_vvisit_counterМинулого тижня204
mod_vvisit_counterЦього місяця663
mod_vvisit_counterМинулого тижня2017
mod_vvisit_counterВсіх1253867

Online (20 хвилин тому): 1
Ваш IP: 34.239.152.207
,
Зараз: 2023-03-24 15:39

Масаж нижніх кінцівок (масаж ніг)

Масаж нижніх кінцівок поділяється на :

 • масаж стопи
 • масаж п’ятки
 • масаж пальців
 • масаж підошви

Масаж гомілковостопного суглобу

 • масаж гомілки
 • масаж колінного суглобу
 • масаж бедра
 • масаж тазобеденного суглобу
 • масаж ягодичних м’язів

Положення пацієнта – лежачи. Для більшого розслаблення кладуть валик під колінний суглоб.

При масажі гомілки особлива увага приділяється ікро ножному м’язу.

При масажі бедра треба уникати інтенсивних дій і вібрацій в паховій області. В глибині підколінної ямки проходять кровоносні судини, нерви, лімфатичні вузли, тому прийоми не повинні бути інтенсивними (по можливості, якщо не має необхідності уникати).Особливу увагу приділяти масажу Ахіллового сухожилля (п’яточного)сухожилля .

Закінчується масаж активно – пасивними рухами і загальними втрушуваннями.

Показання

Призначають при захворюваннях і травмах кісток, м’язів, захворювання серцево- судинної системи, плоскостопість.

Долаємо плоскостопість і слабкість ніг

Плоскостопість – це деформація стопи, що характеризується сплощенням її склепіння. Розрізняють повздовжнє і поперечне склепіння.

Плоскостопість буває вроджена і набута. Вроджена є вадою внутрішньоутробного розвитку скелета стопи. Набута поділяється на рахітичну, паралітичну, травматичну і статичну. Остання найбільш розповсюджений вид . Головною причиною є слабкість м’язів ніг і зв’язкового апарату, що підтримують склепіння стопи. Воно може виникати при надмірній утомі, при тривалому стоянні , носіння тісного взуття, товстою підошвою.

Стан склепіння стопи визначають візуально і при підозрі на плоскостопість ступінь її сплощення досліджується за допомогою плантограм – відбитків стопи. Плоскостопість лікують комплексно і тривало. Широко використовують ЛФК, лікувальний масаж, фізіотерапію, спеціальне взуття і устілки – супінатори.

Лікувальна фізична культура застосовується при всіх видах плоскостопості. Її завдання : зміцнення всього організму, підвищення силової витривалості м’язів нижніх кінцівок, корекція деформації стоп, виховання і закріплення стереотипу правильної постави тіла та нижніх кінцівок при стоянні, ходьбі. ЛФК призначають за трьома періодами ( ввідний, основний, заключний)

У ввідний період спеціальні вправи для м’язів гомілки і стопи виконують з положенням лежачи і сидячи, що включає вплив маси тіла на склепіння стопи. Спеціальні вправи чергують із правами на розслаблення.

В основний період слід досягти корекції положення стопи і закріпити його. Використовують вправи для зміцнення переднього і заднього великогомілкового м’язів і згиначів пальців вправи з поступовим збільшенням на стопи. В комплекси включають з предметами : захват пальцями ніг дрібних предметів ( камінців, кульок, олівців, та ін.) . Для закріплення корекції використовують спеціальні види ходьби на носках, п’ятках, зовнішній поверхні ступні.

У заключний період додають лікувальну ходьбу теренкур та спортивно прикладні вправи. Використовують плавання вільним стилем, рухливі і спортивні ігри. Їзду на велосипеді, ходьбу на лижах, близький туризм. Однак обмежують вправи з обтяженням у вихідному положенні стоячі, стрибкові вправи.

Комплекс лікувальної гімнастики при плоскостопості для дітей дошкільного віку

 1. Ходьба на пальцях. Ходьба на пальцях , не згинаючи ніг, куки на поясі, тулуб тримати примо. Виконувати в середньому темпі 1- 3 хв.
 2. Ходьба на зовнішніх краях стоп, руки на поясі, спираючись на зовнішній край стопи ( як клишоногий ведмедик). Виконувати в середньому темпі 1-2 хв.
 3. « Зайчики вітаються» В.п. – сидячи на килимі, ноги випрямлені. Згинати та розгинати ступні.
 4. « Зайчики обіймаються» Почергово тиснути ступнею на ступню (3-4) рази.
 5. «Пішли зайчики» Зігнути ноги в колінах, ступні на підлозі – почергове підіймання п’яточок і носочків.
 6. «Побігли по доріжці» Сидячи імітувати біг. (3-4 р.)
 7. «Годинничок» В.п. – сидячи, випрямленні. Паралельно нахиляти ступню в право – вліво, говорячи «тік- так». (4-5р.)
 8. «Зустріли сороко ніжку» В.п. – сидячи , ноги зігнуті в колінах. Перебирати пальчиками ніг, поступово випрямляючи ноги в суглобах колін.(3-4р.)
 9. «Сороконіжка злякалася» Різко зігнути ноги в колінах.
 10. «Гойдалка» В.п. – стоячи руки на поясі. Підвестися на пальці – «гой» перекинутися на п’ятку – «да». (3-4р.)