Анонс новин

« березня 2023 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Гордість закладуmod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні17
mod_vvisit_counterВчьора36
mod_vvisit_counterЦього тижня116
mod_vvisit_counterМинулого тижня204
mod_vvisit_counterЦього місяця663
mod_vvisit_counterМинулого тижня2017
mod_vvisit_counterВсіх1253867

Online (20 хвилин тому): 2
Ваш IP: 34.239.152.207
,
Зараз: 2023-03-24 15:31

Методика оздоровлення Базарного

Конспект заняття з дітьми старшої групи на тему:
«Подорож в країну мудреців з пріоритетом креативної діяльності за програмою «Я у світі».

Мета: Удосконалювати навички дітей розв’язувати арифметичні приклади. Закріплювати вміння дітей класифікувати тварин, вміння створювати незвичайну тварину за допомогою умовних позначок властивостей предмета. Розвивати творчу уяву дітей засобами ТРВЗ.

Підтримувати фізичну і психологічну активність розумової діяльності за оздоровчо-зберігаючою технологією Базарного (режимом динамічних поз).

Збагачувати практичний і теоретичний досвід дитини, виявляти творчу ініціативу та здійснювати самостійний вибір.

Вправляти в умінні розмірковувати, висловлювати власні судження та виховувати самостійність, розсудливість, відповідальність, креативність та партнерську взаємодію.

- Діти, сьогодні я вам пропоную здійснити подорож у далеку країну мудреців.

- А як ви думаєте, чому ця країна так називається? (відповіді дітей)

- А на чому б ви хотіли потрапити туди? (відповіді)

- Так, діти. Це в звичайну країну їдуть звичайні поїзди. А в незвичайну країну мудреців їдуть незвичайні поїзди. Ось, подивіться, який поїзд їде в цю незвичайну країну і кого везе.(виставляю на дошці потяг і 4 вагони)

1

- Хто їде в першому вагоні? (тварини)

- Хто їде в другому вагоні? (птахи)

- Хто їде в третьому вагоні? (комахи)

- Хто їде в четвертому вагоні? (земноводні)

- Це незвичайний потяг. І щоб нам поїхати на незвичайному потязі, то нас повезе незвичайний машиніст, якого ми створимо, сфантазуємо самі.

- У нас є умовні позначки, якими ми позначаємо властивості певних об’єктів. Давайте їх пригадаємо. Зараз вам потрібно буде за допомогою цих позначок створити машиніста. Ви будете розповідати що ви створюєте, а я спробую намалювати його. (Діти вибирають позначки).

2

- Ви мені так гарно розповідали і на основі вашої розповіді вийшов ось такий незвичайний машиніст.

3 Подобається він вам? (Є крила, колючий, стрибає, співає, плаває).

- Ще потрібно придумати йому ім'я. Як би ви його назвали? (Дзьобокрил, рибо їжак, мухоїж, зайцгор…)

- Поїхали.

- А от і чарівні ворота незвичайної країни. Вони закриті, давайте сядемо з вами по-турецьки, як мудреці і поміркуємо, що нас може чекати за тими воротами, які мешканці, хто керує цією країною. (Міркують). А ось уявіть собі, що було б, якби правителем чи королем цієї країни стала наша Неля Миколаївна.?
Діти: (Можливо там немає дитячого садка. Якби Н.М. була правителем, то б створила б там д/с, де б навчала мешканців цієї країни.
Можливо там немає лікарні, то збудувала б лікарню для цих мешканців.
Можливо побудувала б ракету, можливо диво-машину, на якій можна було б подорожувати по всьому світу в теперішнє і майбутнє).

- Ну що ж, давайте відкриємо ворота. Подивіться, який великий замок, як багато ключів. І тільки один ключ підходить до замка. Ми повинні його знайти. Але, якщо ми прикладемо до замка неправильний ключ, вхід в країну зникне, перетвориться на листок картону, так що будьте уважні, не помиліться. (Відкривають).

4

Ворота відкрилися. Виїжджає машина на пульту і зупиняється.

- Що це, дивіться? Якась записка (на машині).

Прочитай, Софійка, що тут написано? «Допоможіть! Владу в країні захопив Гірський король! Він перетворив країну в скали, закрив усі казки, людейперетворив в каміння, машини в груди заліза, взяв у полон мене, старого мудреця. Розчаклуйте нашу країну! Проженіть Гірського короля!»

- Допоможемо, діти?

- Давайте організуємо загін рятівників, розгадаємо усі завдання, розчаклуємо країну. Бійся нас, Гірський король! Але, щоб стати рятівником, треба бути уважним.

- У вас на столах лежать намальовані геометричні фігури – це зачаровані жителі, дерева, тварини. Для того, щоб їх  розчаклувати, ви повинні домалювати ці фігури (діти сідають за столи, працюють).

- Подивимось, хто кого розчаклував.  На що схожі ваші фігури? Це люди, будинки, дерева, тварини.

5-15-25-35-45-5

- Фігури розчакловані (звучить музика). Але нам хочуть помішати – це слуги Гірського короля – кроти. Вони пустилися за нами в погоню. Давайте сховаємося в тунелі (побігли, пролізли через тунель, випрямили спинку, підняли руки) – фізкультхвилинка.

7

(Лежить камінь із написаними знаками).

- Ой, що це за камінь? На ньому щось написано. 
Діти. Знак питання, цифри, якісь знаки.

- Що це означає?

Діти. Це означає подумати і виконати якесь завдання. Можливо розв’язати якусь задачу чи приклади.

(Діти сідають за столи, стають за трибунки. Вправа для очей на схемі-тренажері.

6

Розв’язують приклади за допомогою лінійки,  одні записують відповіді за трибунками, другі – шукають на вертушках, інші – шукають на дошці). (Методика Базарного).

8-2

8-1

Партнерська допомога – обмінюються прикладами, перевіряють один одного.

- Ми вже майже досягли мети. Але слуги короля наздоганяють нас. Втікати нам немає куди. Давайте створимо своє фантастичне військо, яке справиться з кротами. Ми намалюємо наше військо.

На столах готові картки:

9

Спочатку потрібно з’єднати частинки ламаною лінією, а потім намалювати готового фантастичного воїна).
(Виставляю військо на дошці). Подивіться, яке чудодійне військо прогнало кротів. Але залишився ще один король. (Показую з лялькового театру). Хто ж може нам допомогти? Кого ж нам покликати на допомогу? Можливо звернемося до чарівників? (ТРВЗ).

Діти. Гулівера – Гнома – зробить його маленьким. Королеву Інверсію, щоб зробила його добрим.

- Подивіться, який король став добрий, веселий і пішов у своє володіння. Бачите, яку добру справу ми зробили? (Виходить Мудрець).

Дякую, діти, вам за те, що ви звільнили мене і мою країну від злого короля. Ви роз чаклували мешканців, своїм військом прогнали слугів короля – кротів, зробили злого короля – добрим, виконали всі завдання. Ви гідні бути повноправними мешканцями країни Мудреців. Ви довели це. І я хочу посвятити вас у мудреці і нагородити ось такими шапками (грає музика, мудрець роздає шапки).